wtorek, 12 kwietnia 2011

Ach, układ, układ ...

W wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" Andrzej Zybertowicz żali się na post-komunistyczną rzeczywistość. Pobożny socjalista z Torunia ma państwu za złe, że nie umie zadbać o interesy swoich obywateli (swoją drogą, jak to możliwe?), że nie przeciwdziała wykluczaniu obywateli (wielki biznes - to on jest winny!!), że nie umie zadbać o bezpieczeństwo swoich przywódców (Smoleńsk, Smoleńsk, Smoleńsk ... ).
No i ta Wyborcza ... przeklęta Wyborcza ...
Dlaczego jest tak źle? Przecież niby pobożni socjaliści mają swoje media: "Nasz Dziennik", "Gazetę Polską", "Rzeczpospolitą" itd." - mówi Zybertowicz. Ale przecież 22 lata temu Wyborcza i powiązane z nią media dostały kapitał na rozkręcenie interesu, a my do dziś musimy błagać Instytut Literacki w Krakowie o dotacje na nasze "Frondy", "Christianitas", "44" i inne publikacje.
No właśnie, sęk w tym, drodzy pobożni socjaliści, że walczycie z wiatrakami i jest to walka, niestety, obłąkańcza. Tzw. Układ, Salon, Rzeczpospolita Okrągłostołowa, Okrągłostołowy Establishment to nie żadna tajna organizacja, ale państwo. A wy go checie.
Wasi przeciwnicy są dziś od was silniejsi, bo instytucję państwa przyswoili sobie z większym profesjonalizmem i wiedzą, że zawarli pakt ze złem. A wy chcecie Lewiatana święconą wodą pokropić i go ujeżdżać po chrześcijańsku - daremny trud.
Szanowni pobożni socjaliści wszelkiej maści, śmiem twierdzić, że zawsze będziecie się czuli osaczeni przez Układ, Salon, itd, bo to jest państwo, a ono rzeczywiście jest wszędzie. Zawsze będziecie się czuli nieswojo, bo Zły ma państwo w swojej opiece, a wasza znienawidzona Michnikowszczyzna ma przynajmniej tyle oleju w głowie, że nie próbuje Lewiatana godzić z moralnością i katolicyzmem.
W związku z tym, nawet gdyby w 1989 roku powsadzano do więzienia całą Jaruzelszczyznę, a Tomasz Sakiewicz został redaktorem naczelnym "Wyborczej" (choć pewnie za młody wtedy był), po 20 latach rezultat byłby taki sam, bo takie jest państwo - ono zawsze premiuje niemoralnych, głupich i aroganckich.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaakceptowane zostaną wszystkie komentarze:
1) bez przekleństw,
2) nie obrażające nikogo.