środa, 8 czerwca 2011

Nieudany Plan Pięcioletni, czyli Ziemkiewicz o Tusku

Na swoim blogu Rafał Ziemkiewicz żali się, że Donald Tusk i jego wredne PO nie budują nam stadionów, opóźniają się z dworcami i autostradami, etc. - innymi słowy, wyraża osobisty żal, że w Polsce nie udała się kolejna pięciolatka, która miała zapewnić cywilizacyjny skok całemu narodowi. Co prawda red. Ziemkiewicz nie promuje w ten sposób PiS-u, wobec którego jest nie mniej krytyczny (swoją drogą to ciekawe, że smoleńszczyzna potrafi przełknąć jego ataki na Jarosława i s-kę tylko dlatego, że tak zajadle krytykuje Salon), ale zdaje się mocno sugerować, że możliwy byłby taki premier, który rządziłby krajem zacnie i oddawałby wielkie narodowe budowy w terminie.
Tylko gdzie takich premierów szukać?

Ziemkiewicz po raz kolejny zdradza w ten sposób swoją hipokryzję, dzięki której nie jest żadnym oszołomem piszącym do małych pisemek i na internetowe fora, lecz topowym dziennikarzem, piszącym do najlepiej sprzedającego się tygodnika w Polsce i prowadzącym za grube pieniądze programy telewizyjne w porze wysokiej oglądalności. Gdzież ta hipokryzja? Otóż w tym, iż wiele razy zdarza mu się podkreślać, że państwo nie jest od budowy stadionów i dworców, prowadzenia szkół i placówek medycznych  (a przynajmniej mawiał tak częściej, gdy był jeszcze mało znany), a z drugiej strony zżyma się w prasowych organach PiS-owców na premiera za to, że stadionów, dworców nie buduje, a szkołami i szpitalami źle zarządza. Nieprawdaż, że bardzo wygodna to hipokryzja?
Uczciwość i rzekoma wierność zasadom liberalizmu gospodarczego powinna raczej skłonić Ziemkiewicza do uzupełnienia swojego wpisu jakże istotną informacją, że nawet gdyby rządził X,Y lub Z, to i tak nie byłoby lepiej. Tu jednak Ziemkiewicz milczy, a jego milczenie jest na wagę wielu tysięcy złotych, które zarabia właśnie na tym, że pisząc i udzielając się w mediach pobożnych socjalistów oportunistycznie dostosowuje się do szczekania na Salon i Grupę trzymającą władzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaakceptowane zostaną wszystkie komentarze:
1) bez przekleństw,
2) nie obrażające nikogo.