niedziela, 24 lipca 2011

Libertarianie do więzienia

W "Naszym Dzienniku" z 7 lipca (wiem, wiem, już trochę czasu minęło) zamieszczono wywiad z dr. Przemysławem Czarnkiem, konstytucjonalistą z KUL. Tematem krótkiej rozmowy było znieważanie prezydenta RP. Dr Czarnek przedstawił niezwykle radykalną interpretację przepisów zawartych w konstytucji i stwierdził, że: "Prezydent RP, poprzez sprawowane przez siebie funkcje niejako uosabia państwo. Tym samym znieważając prezydenta, znieważa się także państwo, podkopuje się jego autorytet".
Jako doktorant na tej samej uczelni co Dr Czarnek mogę mieć tylko nadzieję, że nie zajrzał on nigdy na mój blog ani nie czytał żadnego z moich artykułów. Gdyby bowiem wydało się, że krytykuję państwo, a nawet kwestionuję sens jego istnienia, miałbym jak nic sprawę w sądzie. Zresztą, nie tylko ja, gdyż libertarian jest w Polsce więcej, choć na pewno nie tyle co pobożnych socjalistów. Pobożni socjaliści są liczni i święcie przekonani o swojej moralnej wyższości nad "liberałami" i innymi anarchistami. Przecież każdy patriota, Polak i katolik powinien kochać swoje państwo, czyż nie?

1 komentarz:

  1. To z państwem jest jak z żoną ze starego dowcipu:
    "Pan musi BARDZO kochać swoją żonę."
    "Oj, muszę, muszę..."
    Bardziej poważnie - szczęśliwie Kościół Katolicki zachowuje, na ogół, zdrowy dystans wobec Ubóstwiaczy Państwa. Choć pamiętam artykuły postępowych xięży w GazWybie, których autorzy domagali się wprowadzenia do rachunku sumienia pytań o płacenie podatków.

    OdpowiedzUsuń

Zaakceptowane zostaną wszystkie komentarze:
1) bez przekleństw,
2) nie obrażające nikogo.