czwartek, 1 września 2011

Nowy dziennik "Gazety Polskiej", czyli prawica już kona

Każdy "porządny" pobożny socjalista, to osobnik lubujący się w użalaniu się nad sobą i żyjący mitem wszechobecnej lewicy, która ma swoje macki wszędzie, dosłownie wszędzie. Do klasycznej litanii osaczenia prawicy przez złowrogie siły zalicza się także przekonanie, że prawica nie ma swoich mediów albo że media te są w zaniku. A tu proszę: nie dość, że największy nakład w Polsce ma obecnie "Uważam Rze", to jeszcze ma powstać dziennik "Gazety Polskiej" oraz tygodnik "Wprost przeciwnie", grupujący byłych redaktorów "Wprost", którzy słusznie oburzyli się michnicyzacją i środyzacją swojej byłej gazety.
"Gazeta Polska" nieustannie się rozwija, a najbardziej od czasów katastrofy smoleńskiej. Wpierw był tygodnik, potem miesięcznik, teraz będzie dziennik. No, no. Brakuje jeszcze tylko kwartalnika, rocznika, dodatku dla kobiet i czegoś na miarę "Przyślij przepis", gdzie wierni wyborcy PiS mogliby przysyłać krótkie teksty szkalujące PO, a w zamian dostawaliby 50zł nagrody. Policzyłem, że Tomasz Sakiewicz będzie musiał teraz pisać ponad 30 wstępniaków miesięcznie. W każdym z nich będzie musiał stworzyć atmosferę zagrożenia oraz informować czytelników, że "pewne grupy interesów" chcą zamknąć ostatnią gazetę, która pisze w Polsce prawdę. Redaktorzy Kwieciński, Lisiewicz, Czarnecki, Grzybowska, itd. będą mieli teraz jeszcze większe pole do popisu dla swojej krucjaty przeciwko liberałom - największym wrogom pobożnych socjalistów (mój Boże, czy oni w ogóle kiedykolwiek zrozumieją czym jest liberalizm?!?). Ogromny wysiłek czeka także twórców prawicowych filmów o Smoleńsku, przecież nowy dziennik musi ukazywać się z jakimiś gadżetami, czyż nie? Krzyżówki i sudoku ujdą, ale w "Poradniku domowym", w liczącym się dzienniku musi się pojawić jakiś hit - może "Ogólna teoria" Keynesa? Książka ta wydaje się najlepiej oddawać wyobrażenie, jakie "GP" ma na temat ekonomii.
Wracając do meritum: prawica jest dziś tak słaba i skopana przez wroga, że otwiera wciąż nowe gazety. Gorzej w historii jeszcze nie było. Czy "Układ" na to pozwoli? A co Rosjanie, Żydzi i Niemcy? A Michnik? WSI?
Wszystko to coraz bardziej żałosne się staje..

1 komentarz:

Zaakceptowane zostaną wszystkie komentarze:
1) bez przekleństw,
2) nie obrażające nikogo.