niedziela, 12 lutego 2012

Krótki alfabet polskiego pobożnego socjalizmu

Autonomia Śląska – nie dawajmy nikomu autonomii, bo potrzebne jest nam silne państwo, a poza tym cały ten RAŚ to niemieccy agenci.

Autorytety – lewica wciska nam swoje, ale my mamy swój zestaw lektur do podstawówki, wielkich postaci do odbierania państwowych honorów oraz dziennikarzy mówiących ludziom kto ma kierować państwem.

Katolicyzm – nie powinno być sojuszu ołtarza z tronem, ale biskupi powinni święcić państwowe szkoły i urzędy, w państwowych szkołach powinna być religia, należy zachować wydziały teologii na państwowych uniwersytetach, a państwo powinno dokładać się do budowy kościołów.

Lewactwo – jest wszędzie, choć Polska to oczywiście kraj katolicki i z natury konserwatywny. Tak naprawdę to całe lewactwo to zepsute post-komunistyczne elity z dużych miast, które przy pomocy mediów kontrolują umysły mas i nieustannie przeszkadzają prawicy w zaprowadzeniu konserwatywnego raju na ziemi.

Libertarianizm – marzycielstwo; a w zasadzie to lewica.

Michnik – generał-gubernator zła na Polskę. To on za tym wszystkim stoi (no, może oprócz WSI i Niemców). To my, prawica, powinniśmy mieć taką gazetę jak on i przy pomocy czwartej władzy decydować na co wydawać podatki.

Nicolás Gómez Dávila jego sentencje pasują do wszystkiego.

Niemcy – oni ciągle coś kombinują i na pewno już się z Ruskimi dogadali. Tak w ogóle to są bogaci, bo się nakradli w czasie wojny. A teraz chcą przy pomocy Unii odebrać nam Szczecin i Wrocław. To prawda, że ich Grecy, Portugalczycy i Hiszpanie strasznie z kasy zdzierają, ale oni wiedzą co robią.

Przekleństwa – jestem człowiekiem wierzącym i opowiadam się za tradycyjnymi wartościami, ale k... mać, jak widzę co ta lewica robi z Polską …

Smoleńsk – nasze państwo pokazało jak jest słabe, że pozwoliło zginąć swojemu prezydentowi, a na dodatek nie bada przyczyn katastrofy (zamachu). Zróbmy wszystko, żeby nasze państwo było jak najmocniejsze.

Unia Europejska – bardzo niebezpieczna organizacja – zagraża naszej niepodległości. Ale unijne dotacje to super sprawa, nasza gospodarka się dzięki nim rozwija.

Uwarzam Rze – układ medialny oczywiście trwa, a wielkie firmy mają zakaz reklamowania się w prawicowych gazetach, ale Uważam Rze na pewno niedługo zamkną i dadzą na pożarcie Najsztubowi.

WSI – są wszędzie, choć je rozwiązano. Zakładają partie, rozwiązują je, układają ramówki stacji telewizyjnych oraz decydują, które newsy mają być promowane. Jeżeli tego nie widzisz albo temu przeczysz, na pewno jesteś zwerbowany.

Żydzi – prawica wcale nie jest antysemicka, ale, niech mi ktoś powie, dlaczego Oni chcą ustanowić nad Wisłą Judeopolonię?

2 komentarze:

 1. Poczuwając sie do pobożności (lichej, ale jednak) parę korekt wniosę z pktu widzenia pobożnego patrioty:

  KATOLICYZM: Państwo powinno oddać Kościołowi cały zagrabiony majątek. Innym też.
  LEWACTWO: Jest wszędzie. Kropka.
  LIBERTARIANIZM: marzycielstwo - ważne zadanie domowe dla myślących.
  MICHNIK: Kiedyś odważny dysydent. Potem woda sodowa i stał się Wychowawcą-Polskiej-Inteligencji-Rozumnej (czyli takiej, co była w PZPR). Której mówił, co myśli (inteligencja, nie Michnik). Ostatnio spsiał i chyba jest breloczkiem w koncernie Agora. Ale może nie całkiem? Ulubiony temat RAZ-a.
  PRZEKLEŃSTWA: Grzech powszedni. "Miło, gdy lewaka rugnę, przez usta me nieobłudne."
  SMOLEŃSK: Zagadka, której ściemnianiem zajmuje się Państwo (na szczęście jest słabe). Zróbmy wszystko, żeby ją wyjaśnić.
  UNIA EUROPEJSKA - właśnie się zawala
  WSI - państwowo-prywatna organizacja przestępcza utrzymywana (w postaci luźnego holdingu) przez Wrogie Mocarstwo. Ma złą opinię o Antonim M. (z niejaką wzajemnością).

  OdpowiedzUsuń
 2. Trafna korekta, bo moje ABC miało być uszczypliwe przede wszystkim, ale nie podoba mi się jedna rzecz: LIBERTARIANIZM nie jest marzycielstwem. On jest jak najbardziej na serio. Marzycielami są ci, którzy chcą państwa.
  No i SMOLEŃSK - konsekwentnie uważam, że to jest rzecz polityczna i służąca umocnieniu państwa. Walczmy o zlikwidowanie państwowego wymiaru sprawiedliwości, to nie będzie kłamstw smoleńskich.

  OdpowiedzUsuń

Zaakceptowane zostaną wszystkie komentarze:
1) bez przekleństw,
2) nie obrażające nikogo.