środa, 19 września 2012

Ziemkiewicz gada jak Miller

Niedawno miał miejsce krótkotrwały comeback Rafała Ziemkiewicza do "Najwyższego Czasu!". Artykuł, który z tej okazji powstał, trafił właśnie na witrynę nczas.com (tutaj).
Ziemkiewicz ma dar lekkiego i przejrzystego pisania, którego mu niezmiennie zazdroszczę. Zdecydowana większość publicystów wypada przy nim blado i przyciężkawo właśnie ze względu najego  niebanalną umiejętność pisania. Gorzej co do treści, bo Ziemkiewicz nieustannie żyje mitem II RP jako kraju, który wprawdzie miał swoje problemy, lecz był znacznie lepszy niż obecny twór polityczny.
RAZ wychwala po raz kolejny ogromne przedsięwzięcia państwowe II RP - budowę Gdyni oraz Centralnego Okręgu Przemysłowego. W jego mniemaniu były to wiekopomne osiągnięcia, na które nie stać III RP i jej skorumpowanych elit.
Gwoli przypomnienia: budowę Gdyni i COP poprzedziła monstrualna kradzież podatkowa na społeczeństwie. Zawieszono wymienność złotówki oraz narzucono ścisłą kontrolę przepływu walut z zagranicą. Kreowany na bohatera bandyta Eugeniusz Kwiatkowski zrealizował swoje wielkie plany, ale tylko i wyłącznie kosztem ogromnego dodruku pieniądza. Gdyby nie II wojna światowa, II RP w ciągu kilku lat ugrzęzłaby w bagnie hiperinflacji, która zresztą wystąpiła w sierpniu//wrześniu 1939 roku. Można sobie mówić o zrodzonej gdzieś w oparach wódki pitej w Magdalence III RP co się chce, ale pod względem polityki pieniężnej jest od II RP zdecydowanie lepsza!
O tym wszystkim niedługo będzie można przeczytać w mojej książce pt. "Monetarna historia Polski", która powinna ukazać się za kilka tygodni nakładem Wydawnictwa Prohibita.

Ziemkiewicz nie zadał sobie trudu, aby sprawdzić, jak sfinansowano budowę Gdyni i COPu. Dla niego liczy się rozmach i siła narodu (państwa), którą rzekomo demonstruje okradając obywateli przy pomocy inflacji.
Niedawno pomysł utworzenia trzech nowych ośrodków przemysłowych rzucił były aparatczyk PZPR Leszek Miller, który chciałby, aby państwo zainwestowało w rozwój m.in. jego matecznika - Łodzi i Trójmiasta. Panie Ziemkiewicz - teraz już wiemy na kogo głosować! Porzuć Pan nadzieję odrestaurowania Narodowej Demokracji; z Millerem zbudujemy nową Polskę!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaakceptowane zostaną wszystkie komentarze:
1) bez przekleństw,
2) nie obrażające nikogo.