sobota, 8 czerwca 2013

Żako-Semki i Palikoto-Macierewicze

Biorę do ręki "Do Rzeczy". Na tytułowej stronie kolejny raz pada stwierdzenie o słabym państwie. Tych prawicowych komunistów już prawie w ogóle nie da się czytać.
Ile trzeba mieć w sobie fałszu, żeby wypisywać takie rzeczy? Jak bardzo trzeba mieć pozmienianą percepcję świata, żeby bez żadnego zająknięcia pisać, że państwo w Polsce trzeba wzmacniać?
Ci sami zakłamani pobożni socjaliści potrafią w swoich załganych szmatach napisać wielostronicowe eseje na temat zakłamania lewicy i kłamstw, które stosuje. Lewica szarga Kościół, chce narzucić homoseksualizm itd. itp. Przyjmują pozycję ofiary tak perfekcyjnie, że dla wielu osób są bardzo autentyczne. Obrońcy tradycyjnych wartości, obrońcy Kościoła, ostatni przyzwoici - tak pewnie o sobie myślą.

Problem jednak w tym, że na łamach szmat załganych (Sieci, Gazeta Polska, Do Rzeczy i inne Pressje) czytelnik nie znajdzie ani jednego libertariańskiego tekstu. Prawicowe hieny wyją w nich jedynie, że państwowe pieniądze płyną do niewłaściwych kieszeni, a państwo jest słabe. To jedyne na co ich stać.

Prawicowi komuniści nie rozumieją, że im bardziej katolickim i konserwatywnym chcą uczynić państwo, tym więcej będzie Palikotów, Lisów i Żakowskich. (To samo dotyczy się drugiej strony: im więcej penisa i vaginy chcą wprowadzić do polityki, tym więcej będą mieli Terlikowskich i Semek). Obydwie strony coraz bardziej intensyfikują swój spór i chcą, aby wszyscy opowiedzieli się po jednej ze stron. Ale wygrać może tylko państwo, bo ono karmi się sporami.

Jeśli przyjrzeć się uważnie, w Polsce nie ma żadnego realnego podziału na dobrych i złych w obecnej polityce. Mamy do czynienia wyłącznie z mutantami, które walczą o coraz silniejsze państwo. Nie ma żadnej lewicy walczącej z prawicą, istnieje tylko prawico-lewica - ohydne potwory pompujące wciąż Lewiatana.
Nie ma żadnego Semki i Żakowskiego; jest Żako-Semka.
Palikoto-Macierewicz
Terliko-Szostkiewicz
Wildsteino-Lis
Środo-Fedyszak-Radziejowska
Niesioło-Ziobro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zaakceptowane zostaną wszystkie komentarze:
1) bez przekleństw,
2) nie obrażające nikogo.